Siedem sposobów jak ochłodzić wnętrze

Coraz bardziej upalne i długie lata to trend, któremu nie da się zaprzeczyć. Nie masz jeszcze klimatyzatora lub chciałbyś swoim sposobem korzystania z mieszkania wspomóc jego pracę? Ten artykuł to zbiór siedmiu porad jak przetrwać upały.

  1. Zasłoń okna – promienie słoneczne są źródłem ciepła, więc naturalnie najlepszą i najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania przegrzewaniu pomieszczeń jest ograniczenie ich wpadania. Pomocne będą zasłony, rolety, żaluzje czy markizy.
  2. Wietrz wieczorami – wykorzystaj moment, kiedy temperatura powietrza spada, aby wymienić powietrze we wnętrzu swojego mieszkania. Otwórz okna po jego przeciwnych stronach aby skutecznie zassać chłodne podmuchy.
  3. Zamykaj okna na dzień – zanim wyjdziesz rano z domu upewnij się, że wszystkie okna są szczelnie zamknięte i blokują dostęp gorącego powietrza z zewnątrz.
  4. Zadbaj o dobrą wilgotność – zarówno zbyt duża jak i zbyt mała wilgotność powietrza zmieniają sposób odczuwania temperatur i utrudniają zniesienie letnich upałów. 
  5. Umieść w domu rośliny doniczkowe – ich obecność w naturalny sposób poprawia jakość powietrza przez wymianę dwutlenku węgla na tlen oraz regulację wilgotności, co zwiększa komfort korzystania z pomieszczeń.
  6. Oddychające tkaniny – na co dzień otaczamy się najróżniejszymi rodzajami tkanin. Upał to czas, aby zarówno w ubiorze, jak i dekoracji wnętrz postawić na te naturalne i przewiewne, co pozwala na naturalną cyrkulację powietrza i zmniejsza odczucie gorąca.
  7. Ogranicz pracująca elektronikę – każde włączone urządzenie elektryczne to źródło mniejszego lub większego ciepła i warto o tym pamiętać. Jeśli upał daje ci się we znaki, odłącz od sieci sprzęty, które nie są Ci niezbędne.

Jeśli wykorzystałeś w swoim domu lub mieszkaniu wszystkie możliwości, a panujące w nim warunki dalej nie pozwalają na komfortowe jego użytkowanie, stoisz przed decyzją o zakupie klimatyzatora. W jego doborze i montażu chętnie pomogą Ci nasi eksperci. Zapraszamy do kontaktu!