Jaką klimatyzacje wybrać do domu , mieszkania , biura ? -montaż klimatyzacji

Samodzielny wybór klimatyzatora, który spełni nasze oczekiwania, jest obecnie trudny. Rynek pełen jest sprzętów o najróżniejszych parametrach, w których początkującemu użytkownikowi często trudno jest się odnaleźć. Oto krótki przewodnik. 

PARAMETRY KLIMATYZATORÓW

  • Moc klimatyzatora – dobierana jest do rozmiaru chłodzonego pomieszczenia, jego stopnia nasłonecznienia, oraz przeznaczenia.
  • Natężenie hałasu – komfort użytkowania będzie ściśle zależał od głośności zakupionego urządzenia, dlatego warto się przyjrzeć rodzajom klimatyzacji.
  • Wydajność – przepływ powietrza decyduje o szybkości z jaką ochłodzi lub ogrzeje się pomieszczenie w zależności od pory roku.
  • Energooszczędność – klasa energetyczna wskazuje na zużycie prądu, a co za tym idzie koszt użytkowania urządzenia. Klimatyzatory to bardzo energooszczędne źródło ciepła.
  • Regulacja nawiewu – Klimatyzacja posiada regulację nawiewu góra dół , na boki i moc nawiewu.

Ze względu na szeroką gamę dostępnych klimatyzacji oraz wielu marek , prawidłowy dobór klimatyzatora jest kluczowy dla długoletniej satysfakcji z jego użytkowania. Warto mieć podstawowe rozeznanie, ale podjęcie dobrej decyzji o montażu klimatyzacji w domu , mieszkaniu , biurze jest o wiele łatwiejsze pod okiem doświadczonego specjalisty. Takich właśnie znajdziesz w naszej firmie, więc jeśli masz jeszcze jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!