Jak dbać o klimatyzację?

Nowoczesny sprzęt klimatyzacyjny przeznaczony jest do wieloletniego użytkowania i prosty w obsłudze. Warto jednak zdawać sobie sprawę z zasad jego eksploatowania i upewnić się, że wydane pieniądze zapewnią nam długie lata satysfakcji z używanych urządzeń. Oto kilka rad dla użytkowników.

RADY DLA UŻYTKOWNIKÓW KLIMATYZACJI

  • Wybierz sprzęt dobrej jakości – postaw na sprawdzone marki o wysokiej jakości komponentach. Rynek pełen jest sprzętów gorszych marek i tańszych zamienników. Układy klimatyzacyjne to jednak złożone i delikatne systemy, których prawidłowe funkcjonowanie może zapewnić tylko wysoka jakość elementów.
  • Znajdź profesjonalną ekipę montażową – upewnij się, że plan instalacji i montaż zostaną dokonane zgodnie z najnowszymi zaleceniami producenta sprzętu przez ekipę posiadającą jego certyfikat.
  • Regularnie dokonuj przeglądu sprzętów – zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników zależy od szczelności używanych urządzeń klimatyzacyjnych oraz jakości użytkowanych filtrów. Niezależnie jakiego rodzaju urządzenie posiadasz, zadbaj więc o jego regularne przeglądy. Przynajmniej dwa razy do roku, po zakończeniu sezonu chłodzenia i po upływie sześciu miesięcy niezbędne jest zlecenie serwisu firmie, która zadba o czystość i sterylność powietrza wydobywającego się z instalacji.
  • Profesjonalny serwis – jeśli posiadany sprzęt zdradza jakiekolwiek oznaki awarii, nie próbuj działać na własną rękę. Od razu zgłoś się po pomoc do profesjonalnej firmy serwisowej, która zagwarantuje fachowość naprawy.

Nasza firma jest przygotowana aby towarzyszyć klientom na każdym etapie użytkowania urządzeń klimatyzacyjnych, jeśli więc masz więcej pytań lub chciałbyś skorzystać z naszych usług, zapraszamy do kontaktu!