Ogrzewanie klimatyzacją – czy warto?

Wszystkie nowoczesne klimatyzatory mają wbudowaną funkcję ogrzewania.Działa w sposób podobny do działania pompy ciepła. Jakie są zatem wady i zalety tego rozwiązania?

ZALETY

   

   • Wysoka wydajność energetyczna  – w porównaniu z użyciem innych źródeł ciepła zasilanych prądem, klimatyzator może pobierać nawet o kilkadziesiąt procent energii mniej. Pokona on więc pod względem efektywności i oszczędności finansowej np. popularne grzejniki elektryczne.

   • Wysoka jakość wydmuchiwanego powietrza – obecność filtrów redukuje zawartość zanieczyszczeń i mikrobów w powietrzu, którym oddychają użytkownicy pomieszczenia.

    • Łatwość i czystość obsługi – ogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją nie wymaga wysiłku, z którym wiąże się używanie wielu konwencjonalnych źródeł energii, a sterowanie jest proste i intuicyjne. Wiele klimatyzatorów jest sterowanych za pomocą Wi-Fi

   OGRANICZENIA

   Efektywność tego rozwiązania nie wystarczy aby pokonać prawdziwe mrozy. Zapewnić może ono przyjemne ciepło w wiosenny poranek lub jesienny wieczór, ale nie ogrzeje mieszkania lub domu w trakcie siarczyście mroźnej zimy. Trzeba o tym wiedzieć zanim zaplanuje się rolę klimatyzatora w codziennym użytkowaniu. Warto zawsze przy zakupie przedstawić swoje potrzeby profesjonaliście, który pomoże dobrać urządzenie i realistycznie przedstawi jego możliwości. Jeśli jesteś tym zainteresowany, zapraszamy do kontaktu!