Jak wybrać klimatyzator do mieszkania . Montaż klimatyzacji- rodzaje klimatyzatorów

Jak dobrać klimatyzację do mieszkania

Odpowiedni dobór klimatyzatora jaki wybrać do mieszkania to szereg różnych kwestii. Zaczynając od wielkości pomieszczenia, przez poziom nasłonecznienia i rodzaj przeznaczenia np; sypialnia czy kuchnia , po wybór marki , design i cena klimatyzacji.

Jakość i temperatura powietrza, którym oddychamy, stały się komfortem , z którym mamy do czynienia na co dzień.

Przeobrażenia, jakie branża klimatyzacyjna przeszła w ostatnich latach, stanowią odpowiedź na zmiany trendów na rynku. Oferowane są dziś najróżniejsze typy urządzeń, przeznaczonych do domów, mieszkań i innych pomieszczeń, a odnalezienie się w ich gąszczu bywa trudne, bez fachowej porady

. W kilku punktach zaprezentujemy najważniejsze informacje potrzebne przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju klimatyzatora.

RODZAJE KLIMATYZATORÓW

KLIMATYZATORY SPLIT

Najbardziej powszechnie użytkowane są klimatyzatory typu split ,przeznaczone dla pojedynczych pomieszczeń. Składają się na nie dwa kluczowe elementy: klimatyzator (jednostka wewnętrzna) oraz agregat (jednostka zewnętrzna) połączone instalacją .

Dobór klimatyzatorów ze względu na miejsce umieszczenia

  • ścienne – umieszczone na ścianie chłodzonego pomieszczenia, dominują wśród użytkowników domowych,
  • podsufitowe – podobne do ściennych, nieco bardziej dyskretne,
  • przypodłogowe – zbliżone w wyglądzie do nowoczesnych kaloryferów,
  • kasetonowe – montowane w sufitach podwieszanych,
  • kanałowe – dominują w obiektach biurowych i użyteczności publicznej.

KLIMATYZATORY MULTISPLIT

Klimatyzatory multisplit to technologia, która pozwala na podłączenie kilku jednostek klimatyzacyjnych wewnętrznych, do jednej jednostki zewnętrznej. ,

KLIMATYZATORY PRZENOŚNE

Mobilne, tanie i nie wymagające montażu klimatyzatory przenośne to rozwiązanie mało atrakcyjne . Wiąże się ono z koniecznością wystawienia przez okno rury, której szerokość może znacząco wpłynąć na warunki w pomieszczeniu.

Ten krótki przewodnik po najważniejszych typach klimatyzatorów to wstęp do wiedzy o zróżnicowanej ofercie rynku.

Nasi specjaliści są gotowi uzupełnić te informacje o szczegółową wiedzę potrzebną różnego typu użytkownikom i przeprowadzić każdego przez proces zakupu i montażu klimatyzatora.